بلاکچین

آموزش مباحث نیمه پیشرفته سالیدیتی و بلاکچین از دیفای(DeFi) تا NFT ها

همانطور که از نام دوره مشخص است، در این دوره شما با مباحث نیمه پیشرفته سالیدیتی و بلاکچین آشنا خواهید شد. در واقع، مواردی از قبیل توضیح داده خواهند شد و پس از آنکه آشنایی کاملی با آن‌ها پیدا کردید، برای هر کدام از آن‌ها یک پروژه عملی به زبان برنامه نویسی سالیدیتی نوشته می‌شود. در انتهای دوره نیز، به انتخاب شرکت کنندگان یک پروژه کامل را در گیت هاب پیاده سازی خواهیم کرد تا توانایی انجام پروژه‌های بلاکچینی مختلف را به خوبی فرا گیرید.

آخرین بروزرسانی در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
02 : 29 : 38

قیمت دوره :

courseTitle

اگر از علاقه‌مندان به دنیای بلاک‌چین هستید؛ احتمالاً با مفاهیمی مانند NFT و یا دیفای آشنایی دارید و می‌دانید که تا چه حد، اجرای صحیح آن‌ها می‌تواند مهم و کلیدی باشد. در واقع، یادگیری در خصوص آموزش مباحث نیمه پیشرفته سالیدیتی و بلاک‌چین از دیفای (DeFi) تا NFT ها کار شما را برای فراگرفتن مفاهیم مرتبط با شبکه بلاک‌چین آسان‌تر می‌کند. اما اصلا این اصطلاحات یعنی چه؟ بیایید بطور خلاصه با آن‌ها آشنا شویم.

 

دیفای (DeFi) چیست؟

دیفای مخفف "Decentralized Finance" است و به مجموعه‌ای از برنامه‌ها و پروتکل‌های مالی اشاره دارد که بر روی بلاکچین‌ها اجرا می‌شوند و به کاربران اجازه می‌دهند بدون نیاز به واسطه‌های مالی سنتی، دارایی‌های خود را مدیریت کنند.

 

DEX چیست؟

DEX‌ها از فناوری بلاکچین برای ایجاد بازارهایی استفاده می‌کنند که در آن‌ها کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به واسطه یا نهاد متمرکزی مبادله کنند.

 

NFT و marketplace چیست؟

NFT‌ها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، دارایی‌های دیجیتالی هستند که نماینده تک‌نسخه‌ای از اثر هنری، جمع‌آوری و غیره در دنیای دیجیتال هستند. بازارهای NFT به کاربران امکان خرید، فروش و تجارت این توکن‌ها را می‌دهند.

 

سیستم نام دامنه اتریوم (ENS) چیست؟

ENS(Ethereum Name Service) یک سیستم ثبت دامنه مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران امکان می‌دهد آدرس‌های پیچیده بلاکچین را به نام‌های دامنه قابل خواندن و به یادماندنی تبدیل کنند.

 

معرفی دوره نیمه پیشرفته سالیدیتی و بلاکچین

در این دوره شما یاد خواهید گرفت که پروژه‌های بلاکچینی را با زبان سالیدیتی پیاده سازی کنید! در ابتدای دوره با مفاهیم اولیه آشنا خواهید شد تا دید بهتری نسبت به این حوزه داشته باشید. سپس، با توجه به همان مفاهیمی که توضیح داده شده، شروع به برنامه نویسی و طراحی پروژه‌های مختلف خواهید کرد.

همانطور که در سرفصل‌های دوره در انتهای صفحه می‌بینید، ابتدا مفاهیمی از جمله Defi، NFT، DEX و ENS بطور کامل توضیح داده می‌شوند و سپس برای هر کدام از آن‌ها یک پروژه خواهید نوشت! در انتهای دوره نیز، طبق نظرسنجی از شرکت کنندگان دوره، یک پروژه کامل را با کمک یکدیگر انجام خواهیم داد.

شما می‌توانید با ثبت نام در این دوره تا دو سال پشتیبانی رایگان مدرس دوره را داشته باشید و هر سوالی داشتید را در توییتر و دیسکورد از مدرس دوره بپرسید. همچنین، کدهایی که در طول دوره زده خواهد شد در گیت هاب در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

 

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

آموزش مباحث نیمه پیشرفته سالیدیتی و بلاک‌چین می‌تواند برای گروه‌های مختلفی از افراد مفید و ضروری باشد. در صورتی که شما علاقه‌مند به حوزه برنامه‌نویسی بلاک‌چین، NFT‌ها، DeFi، ارزهای دیجیتال و… توسعه و همین‌طور مدیریت داده و یا بازاریابی در این زمینه هستید، می‌توانید از دوره نیمه پیشرفته سالیدیتی استفاده کنید.

در واقع، این دوره برای افرادی مناسب است که با سینتکس زبان برنامه نویسی سالیدیتی آشنایی دارند و اکنون می‌خواهند چند پروژه با آن بنویسند تا کاربرد آن را در دنیای واقعی تجربه کنند.

 

پیش نیاز‌های دوره آموزش مباحث نیمه پیشرفته سالیدیتی و بلاکچین چیست؟

اما برای شرکت در این دوره باید چه چیزهایی را بلد باشیم؟ برای شروع این دوره نیاز است تا یک آشنایی اولیه با مباحثی از جمله سینتکس سالیدیتی و مفاهیم اولیه بلاکچین داشته باشید تا بتوانید به خوبی این دوره را بفهمید. برای یادگیری پیش نیازهای گفته شده می‌توانید در دوره آموزش مفاهیم پایه بلاکچین آکادمی کدیاد بصورت کاملا رایگان ثبت نام کنید.

 

بازار کار سالیدیتی و بلاک‌چین

با رشد روزافزون فناوری‌های بلاک‌چین و تقاضای بالای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های مبتنی بر بلاک‌چین، نیاز به توسعه‌دهندگان ماهر در این زمینه و برنامه نویسان سالیدیتی افزایش‌ یافته است. همچنین، با ظهور و رشد دیفای به‌عنوان یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز و پررونق، نیاز به توسعه‌دهندگان، متخصصان امنیتی، متخصصان مالی و مدیران پروژه در این حوزه نیز بیشتر شده است. از طرف دیگر، با بازاریابی و فروش انواع NFT‌ها و هنرهای دیجیتال، فرصت‌های شغلی جدیدی در این زمینه‌ها نیز ایجاد شده است.

در یک کلام، با یادگیری مباحث این دوره و تبدیل شدن به یک متخصص سالیدیتی و بلاکچین، درآمد بسیار بالایی خواهید داشت و تقاضای زیادی برای استخدام شما در پروژه‌های مختلف وجود خواهد داشت!

مشاهده بیشتر

سرفصل های دوره

آشنایی با مفاهیم

پروژه Uniswap V1

پروژه NFT

سوالات متداول

دیفای چیست؟

کاربردهای دیفای و سالیدیتی چیست؟

آیا برای یادگیری مباحث نیمه پیشرفته سالیدیتی و بلاک‌چین نیاز به تجربه برنامه‌نویسی دارم؟

چه کسانی باید از دوره آموزش سالیدیتی استفاده کنند؟