آموزش توسعه دهنده بلاکچین با زبان سالیدیتی + از مقدماتی تا پیشرفته

بلاک چین و رمز ارز از فناوری های جذاب دنیای تکنولوژی و برنامه نویسی هستند که به زودی تمام سیستم های اقتصادی را به زیر سلطه خود می کشانند. شما در دوره جامع آموزش زبان سالیدیتی و بلاک چین ها، ساختار رمزارز و بلاک چین را بر پایه زبان سالیدیتی از صفر تا صد به طور کاملا پروژه محور یاد خواهید گرفت.

قیمت: 1,500,000 تومان

قیمت ارزی (تتر):

X
11 : 50 : 50
43 جلسه
5 فصل
2 سال پشتیبانی

آموزش توسعه دهنده بلاکچین با زبان سالیدیتی + از مقدماتی تا پیشرفته

بلاک‌چین، فناوری‌ای است که پیش بینی می‌شود به زودی تمام سیستم‌های شغلی را درگیر خود کند. به طوری که در آینده برای تمام مواردی که می‌بایست در جایی ثبت شوند مانند حساب و کتاب مالیات‌ها و قراردادهای ملکی و کاری، از این تکنووژی استفاده می‌شود. با این وجود در حال حاضر بیشترین کاربرد آن مربوط به ارزهای دیجیتالی و بیت کوین است. اما این فناوری چه ویژگی‌هایی دارد و در دوره آموزش برنامه نویسی بلاکچین کدیاد به زبان برنامه نویسی سالیدیتی، چه مواردی را در مورد آن فرا می‌گیریم؟ با ما در کدیاد همراه باشید. 

دوره آموزش برنامه نویسی بلاکچین با زبان ساده اما سطح بالا سالیدیتی

کدیاد، در دوره بلاک چین شما را با تمام آن چه باید در مورد این فناوری بدانید، آشنا خواهیم کرد. این دوره‌ی آموزشی از صفر تا صد بلاک‌چین و زبان سالیدیتی را به زبانی ساده برای شما بازگو می‌کند. به طوری که شما بدون هیچ پیش زمینه‌ای از رمزارزها و برنامه‌نویسی، می‌توانید در انتهای کار، یک پروژه انجام دهید. اما پیش از معرفی دوره، بهتر است با بلاک‌چین‌ها، ویژگی‌‌ها و ساختار جالب توجه‌اش، آشنا شویم.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین در ساده‌ترین تعریف ممکن، سیستمی برای ثبت اطلاعات و نگهداری از آن‌ها است. این فناوری از دو کلمه‌ی بلاک و چِین تشکیل شده است که معنای آن زنجیره‌ی بلوکی است. این پایگاه داده، که از طریق برنامه نویسی به وجود می‌آید، برای هر نوع اطلاعاتی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اما همان‌طور که گفتیم در حال حاضر بیشتر برای تراکنش‌ها و ارزهای دیجیتال کاربرد دارد.

آشنایی با مزایا و ساختار بلاک چین در دوره آموزش برنامه نویسی بلاکچین

مهم‌ترین ویژگی‌های بلاک‌چین، امن و شفاف بودن آن است. به طوری که همه می‌توانند در وب‌سایت آن به اطلاعات ثبت شده دسترسی داشته باشند. اما هیچ کس توان دستکاری این زنجیره‌ها را ندارد زیرا به علت ساختار منحصر به فردشان، غیر قابل تغییر هستند. اما این ساختار چگونه است؟ هر زنجیره از چندین بلوک تشکیل شده. اگر در زمینه‌ی برنامه نویسی بلاکچین آموزش دیده باشید حتما می‌دانید که این بلوک‌ها سه چیز را با خود حمل می‌کنند. این سه چیز مقداری اطلاعات، یک هَش منحصر به فرد و در نهایت هَش مربوط به بلوک قبلی، هستند. هَش‌ها، شناسه‌هایی مشابه اثر انگشت هستند. اگر کوچیک‌ترین تغییری در یکی از آن‌ها به وجود بیاید، بلوک ما نیز تغییر می‌کند. اما چرا این اثر انگشت‌ها باعث عدم تغییر بلاک‌چین‌ها و امنیتشان می‌شود در حالی که مسلما با برنامه نویسی می‌توان این شناسه‌ها را تغییر داد؟

 • اثر انگشت‌های زنجیره‌ای در برنامه نویسی بلاکچین

دقیقا حق با شما است. احتمالا با برنامه نویسی بلاکچین بتوان بلوک‌ها را تغییر داد. اما موضوع این است که ما با یک بلوک مواجه نیستیم. با زنجیره‌ای از آن‌ها رو‌به‌رو هستیم که اگر تنها یک رقم یا حرف در شناسه‌ای تغییر کند، تمام بلوک های بعد از آن باطل می‌شود. زیرا این زنجیره توسط شناسه‌های قبلی بلوک‌های دیگر به هم متصل شده است. به علاوه هیچ کس در دنیا نمی‌تواند تمام بلوک‌ها را تغییر دهد. حتی اگر در برنامه نویسی بهترین باشد. زیرا برای تغییر هر بلوک یک اثبات عملکرد نیاز است که باعث کند شدن فرآیند تغییرات می‌شود. مثلا این اثبات عملکرد برای ساخت هر بلاک جدید در بیت کوین، 10 دقیقه زمان می‌برد.

 • پایگاه غیر متمرکز بلاکچین ها

با وجود این که فرآیند اثبات عملکرد به اندازه‌ی کافی پاسخگوی امنیت بلاکچین‌ها می‌باشد؛ اما ساختار غیرمتمرکز این پایگاه داده، آن را کاملا غیر قابل تغییر و دست‌نیافتنی کرده است که برای رفع این مسئله نیاز به آموزش تخصصی در زمینه ی برنامه نویسی بلاکچین است. برای آشنایی با مفهوم غیرمتمرکز بودن یک مثال می‌زنیم. گروهی را تصور کنید که به مسافرت رفته‌اند و به جای انتخاب یک فرد برای رسیدگی به دخل‌و‌خرج، همه‌ی آن‌ها به طور همزمان، حساب‌و‌کتاب می‌کنند. چه اتفاقی می‌افتد؟ هیچ کس نمی‌تواند سر دیگری را کلاه بگذارد زیرا همه در حال نظارت هستند. بلاک‌چین نیز یک پایگاه غیر متمرکز است که همه به آن دسترسی دارند. هر بلاک جدیدی ابتدا توسط همه‌ی افراد بررسی می‌شود. پس اگر با برنامه نویسی تغییری در اطلاعات صورت گرفته باشد، آن‌ها متوجه می‌شوند و آن زنجیره تایید نمی‌شود.

آموزش زبان سالیدیتی، مناسب‌ترین زبان برنامه نویسی برای ایجاد بلاکچین ها

اکنون که شما را با این زنجیره‌های محکم و غیر قابل نفوذ آشنا کردیم، بهتر است در مورد فرآیند ایجاد آن صحبت کنیم. ایجاد بلاک‌چین‌ها، توسط برنامه‌نویسان انجام می‌گیرد. همان‌طور که می‌دانید زبان‌های برنامه نویسی زیادی در دنیا وجود دارند اما پایه‌ی زنجیره‌های بلوکی بر مبنای زبان سالیدیتی ریخته شده است. زبانی که بنا به تعریف برنامه‌نویسان، سطح بالا و شی‌گرا است؛ و به علت استفاده‌ی آسان و در عین حال دقت بالا، تبدیل به مناسب‌ترین گزینه برای نوشتن رمزارزها شده است. اما در دوره بلاک چین، چه می‌گذرد؟

معرفی فصول دوره آموزش برنامه نویسی بلاکچین در کدیاد

ما در کدیاد برای شما دوره‌ی آموزشی‌ای تدارک دیده‌ایم که به خوبی با مفهوم بلاک‌چین آشنا شوید. سپس با استفاده از آموزش زبان برنامه نویسی سالیدیتی می‌توانید یک پروژه را در زمینه رمزارزها، به اتمام برسانید. این دور‌ه‌ی آموزشی توسط استاد میلاد دهیامی، برای شما در چهار فصل تدارک دیده شده است.

فصل اول: آشنایی با مقدمات بلاک‌چین و ساختار آن

همان طور که گفتیم دوره بلاک چین از صفر و آشنایی با مقدمات و ساختار زنجیره‌های بلوکی آغاز می‌شود. به این طریق شما به طور کامل با مواد تشکیل‌دهنده‌ی هر بلوک و کاربرد هر کدام آشنا می‌شوید. سپس این آشنایی به کل زنجیره گسترش می‌یابد. در انتهای این فصل شما هر آن چه راجع به رمزارزها حائز اهمیت باشد را فرا گرفته‌اید و نوبت به آشنایی با زبان سالیدیتی رسیده است.

فصل دوم: معرفی مقدماتی زبان سالیدیتی

در فصل دوم از دوره آموزش برنامه نویسی بلاک چین کدیاد، شما با یکی از بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی آشنا خواهید شد. زبانی که نه تنها در ایجاد و چینش بلوک‌های اطلاعاتی به شما کمک می‌کند؛ بلکه کاربردهای فراوان دیگری مانند ساخت بازی‌های مختلف نیز دارد. در این بخش آموزش شما در ارتباط با کاربردها، ویژگی‌ها و خلاصه هر آنچه باید در مورد زبان برنامه نویسی سالیدیتی بدانید، تکمیل خواهید شد. سپس نوبت به استفاده از آن می‌رسد.

فصل سوم: آموزش جامع زبان برنامه نویسی سالیدیتی

در فصل دوم شما تنها با زبان سالیدیتی و ارتباطش با بلاک‌چین‌ها، آشنا می‌شوید. اما در اینجا زمان آن فرا رسیده که کدنویسی را یاد بگیرید. پس از آن می‌توانید توسط این کدها، هر چیزی را خلق کنید. به خصوص ایجاد زنجیره‌های بلوکی رمزارزها را فرا خواهید گرفت. سپس زمان آن می‌رسد که حاصل دوره آموزشی بلاک چین را برداشت کنید.

فصل نهایی: تکمیل پروژه‌ی بلاک چین با زبان سالیدیتی

همان طور که گفتیم، در انتهای این دوره نوبت به یک کار عملی بزرگ می‌رسد. به این طریق شما آنچه از ابتدا فرا گرفته‌اید را در یک پروژه واقعی به کار می‌گیرید. پس از آن دیگر با هر پروژه‌ای مواجه شوید برای شما، که در دوره آموزش برنامه نویسی بلاک چین کدیاد شرکت کرده‌اید و زبان سالیدیتی را فراگرفته‌اید، بسیار آسان خواهد بود. اما کدیاد چه برتری‌ها و مزایایی نسبت به دیگران دارد؟

مزایای شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی بلاکچین استاد میلاد دهیامی در کدیاد

کدیاد، همواره سعی بر آن داشته که در ارائه آموزش‌ها و دوره‌های برنامه نویسی، سرآمد و پیشتار باشد. به طوری که شما پس از مشاهده ویدئوهای آموزشی کدیاد، دیگر نیاز به هیچ آموزش متفرقه‌ای نداشته باشید. دوره بلاک چین این گروه، توسط میلاد دهیامی تدریس می‌شود. این دوره‌ی آموزشی چندین مزیت دارد که در ادامه با آن آشنا می‌شوید.

آموزش صفر تا صد برنامه نویسی بلاکچین و زبان سالیدیتی

مهم‌ترین ویژگی دوره آموزشی بلاک چین ما، شروع فرآیند یادگیری از نقطه‌ی صفر است. به طوری که هر کس با هر زمینه‌ی تحصیلی و آگاهی درباره‌ی برنامه‌نویسی می‌تواند در آن شرکت کند و بهره‌ی لازم را ببرد. به علاوه ما در فصول مختلف این دوره سعی کرده‌ایم تمام آنچه راجع به زنجیره‌های بلوکی و زبان سالیدیتی نیاز است را، برای شما بازگو کنیم.

 • آموزش زبان سالیدیتی، یادگیری زبانی خاص و نادر در ایران

باید بدانید که استفاده و آموزش سالیدیتی، در کشور ایران بسیار نادر است و افراد خیلی محدودی چگونگی کدنویسی آن را می‌دانند. این موضوع از طرفی ناگوار است. زیرا اگر کسی بخواهد آن را یاد بگیرد منابع داخلی بسیار محدودی در دسترس دارد. اما با منبع آموزش جامع زبان سالیدیتی که کدیاد در دوره بلاک چین، در اختیارتان قرار می‌دهد، این موضوع برای شما تبدیل به یک فرصت برای در اختیار گرفتن بازار کار خواهد شد.

 • ویدئوهای جامع و همواره در دسترس برای آموزش بلاکچین

شما با شرکت در دوره بلاک چین کدیاد، همواره به مجموعه‌ای از ویدئوهای کامل دوره‌ی آموزشی دسترسی خواهید داشت. این ویدئوها به طور جامع زنجیره‌های بلوکی و زبان سالیدیتی را به شما معرفی می‌کنند. پس از آن هر زمان که نیاز داشتید می‌توانید به این آموزش‌های کاربردی مراجعه کرده و آن‌ها را مرور کنید.

 • پشتیبانی کامل در حین آموزش زبان سالیدیتی و بلاک چین

خوب است بدانید شما در طول برگزاری دوره از پشتیبانی و همراهی کامل مدرس آموزش بلاک‌چین‌ها و زبان سالیتیدی، برخوردار خواهید بود. به طوری که هر زمان ابهام یا سوالی ذهنتان را درگیر کرد، تنها کافی است با مدرس کدیاد ارتباط برقرار کرده و پاسخ خود را بگیرید.

 • امکان انجام پروژه بلاکچین زیر نظر اساتید کدیاد

شما در این دوره‌ی آموزشی بلاک چین فرصتی طلایی در اختیار خواهید داشت. زیرا می‌توانید یک پروژه‌ی واقعی کدنویسی با زبان سالیدیتی و ایجاد زنجیره‌های بلوکی را تحت نظارت استادی حرفه‌ای به انجام برسانید. به این شکل نقاط قوتتان، پررنگ خواهند شد. همچنین نقاط ضعفتان توسط خود و استادتان شناسایی و رفع می‌شوند. تبریک می‌گویم شما اکنون یک بلاک‌چین‌نویس حرفه‌ای هستید و آینده به شما تعلق دارد.

با آکادمی کدیاد، برنامه‌نویس بلاکچین شو

گروه برنامه‌نویسی کدیاد، با برگزاری دوره‌های متعدد آموزش برنامه‌نویسی، موقعیت ویژه‌ای برای شما فراهم آورده است تا بتوانید این علم نوین، کاربردی و آینده‌دار را به طور حرفه‌ای فرا بگیرید. برای شرکت در دوره آموزشی بلاک چین با زبان سالیدیتی و همچنین هزاران آموزش برنامه نویسی دیگر، با ما در کدیاد همراه باشید.

سرفصل های دوره

اصول ومفهاهیم اولیه بلاکچین
 • ساخت پروفایل و تحقیق در مورد تاپیک های مهم

  منتشرشده 00:09:26
 • چرا بلاکچین

  منتشرشده 00:18:01
 • مفهوم بلاکچین و بلاکچین بیت کوین

  منتشرشده 00:12:54
 • مفهوم بلاکچین اتریوم و ماشین مجازی اتریوم EVM

  منتشرشده 00:07:44
 • مفهوم Decentralized و P2P در بلاکچین

  منتشرشده 00:14:54
 • مفهوم دفتر کل در بلاکچین Leger

  منتشرشده 00:06:05
 • مفهوم هش hash

  منتشرشده 00:12:55
 • مفهوم ماینینگ و سختی شبکه و هاوینگ و الگوریتم اثبات کار

  منتشرشده 00:17:37
 • برسی ساختار یک بلاک در بلاکچین بیت کوین و مفهوم درخت مرکل

  منتشرشده 00:09:53
 • مفهوم کیف پول و کلید عمومی و کلید خصوصی

  منتشرشده 00:06:44
 • انواع شبکه بلاکچین

  منتشرشده 00:09:18
 • تفاوت توکن و کوین و مفهوم انشعاب در بلاکچین Fork

  منتشرشده 00:09:28
 • آشنایی با ساختار زبان سالیدیتی
 • پیشنیاز ها برای کدنویسی سالیدیتی

  منتشرشده 00:13:21
 • نوشتن اولین قرارداد هوشمند

  منتشرشده 00:24:58
 • داده ها در سالیدیتی

  منتشرشده 00:19:54
 • متغیر های state-local-global

  منتشرشده 00:19:27
 • عملگرها در سالیدیتی

  منتشرشده 00:23:56
 • توابع در سالیدیتی همراه مثال

  منتشرشده 00:23:16
 • تابع سازنده همراه مینی پروژه

  منتشرشده 00:11:52
 • دستورات شرطی و حلقه ها در سالیدیتی

  منتشرشده 00:27:24
 • آرایه ها در سالیدیتی

  منتشرشده 00:19:28
 • ساختار در سالیدیتی struct

  منتشرشده 00:13:21
 • حل تمرین و mapping در سالیدیتی

  منتشرشده 00:25:32
 • تبدیل نوع ها در سالیدیتی

  منتشرشده 00:18:21
 • error handling کنترل خطا در سالیدیتی

  منتشرشده 00:16:46
 • تابع Modifier و حل تمرین

  منتشرشده 00:18:31
 • تابع fallback و تابع receive

  منتشرشده 00:17:31
 • ثبت رویداد در سالیدیتی Event

  منتشرشده 00:10:40
 • constant و immutable در سالیدیتی

  منتشرشده 00:15:57
 • ارث بری در سالیدیتی

  منتشرشده 00:19:52
 • ارث بری چند گانه

  منتشرشده 00:12:33
 • ارث بری قسمت 3

  منتشرشده 00:22:21
 • ارث بری قسمت 4

  منتشرشده 00:07:08
 • کلمه کلیدی super در ارث بری

  منتشرشده 00:17:03
 • مثال عملی از مشتق کردن قرارداد

  منتشرشده 00:13:42
 • باز نویسی modifier در ارث بری

  منتشرشده 00:08:22
 • ساخت یک نمونه از قرارداد پدر

  منتشرشده 00:08:19
 • سطح دسترسی توابع و متغیر های حالت در ارث بری

  منتشرشده 00:20:48
 • حل تمرین و abstract در سالیدیتی

  منتشرشده 00:22:25
 • کار با هوش مصنوعی chatGPT و آموزش رابط ها

  منتشرشده 00:34:29
 • ایجاد چند پروژه با زبان سالیدیتی
 • تعریف پروژه فروش موبایل

  منتشرشده 00:08:42
 • پروژه عملی فروشگاه موبایل

  منتشرشده 00:49:05
 • تعریف پروژه فروش بلیط هواپیما

  منتشرشده 00:10:47
 • برسی NFT
  درحال حاضر هیج بخشی برای این فصل منتشر نشده است
  پروژه عملی NFT
  درحال حاضر هیج بخشی برای این فصل منتشر نشده است

  پیشنیاز های دوره چه چیزهایی هستند؟

  • الگوریتم و فلوچارت

  نظرات دانشجویان

  ...mj_138

  ...mj_138 | دانشجوی دوره آموزش توسعه دهنده بلاکچین با زبان سالیدیتی + از مقدماتی تا پیشرفته

  سلام اقای ده یامی ، واقعا ممنونم بابت این اموزش که گذاشتید خیلی دنبالش بودم و خیلی خوشحال شدم فردی توانمند مثل شما تدریس میکنن سوالی که داشتم درمورد حداقل سیستم مورد نیاز برای این زبان برنامه نویسی چیه و اینکه در مورد بازار کار این زبان برنامه نویسی برای ما تازه کارها چطور هست ؟ چون اگهی های استخدامی که چندجا دیدم واقعا نسبت به این زبان برنامه نویسی ناامیدم کرد و سوال اخر اینکه پیش نیاز اچ تی ام ال و سی اس اس و جاوااسکریپت لازم داره یا خیر ؟

  مدرس دوره

  میلاد ده یامی


  Developer

  MCSA-MCSD-MCT Microsoft

  Miladdehyami.com

  سوالات متداول

  بلاک چین چیست؟

  بلاک چین سیستمی برای ثبت اطلاعات و نگهداری از آن‌ها است.

  چرا بلاکچین بر مبنای زبان سالیدیتی ریخته شده است؟

  زبان سالیدیتی، زبانی سطح بالا و شی‌گرا است؛ و به علت استفاده‌ی آسان و در عین حال دقت بالا، تبدیل به مناسب‌ترین گزینه برای نوشتن رمزارزها شده است.

  پیش نیاز این دوره چیست؟

  در این دوره از صفر تا صد زبان سالیدیتی و بلاک چین آموزش داده می شود و شما بدون هیچ پایه ای می توانید در این دوره شرکت کنید.