loading...
مسیر یادگیری توسعه دهنده وب
مسیر یادگیری توسعه دهنده وب مسیر یادگیری توسعه دهنده وب

00:07:02

X

مسیر یادگیری توسعه دهنده وب

4216 بازدید

student

سوگند قاسم پور

توضیحات

ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره مسیر یادگیری توسعه‌دهنده وب صحبت کنیم. در واقع قصد داریم بررسی کنیم که شما به‌عنوان یک توسعه‌دهنده وب چگونه باید مسیر خود را انتخاب کنید و بررسی کنیم که آیا شما در آینده قصد دارید به‌عنوان برنامه‌نویس فرانت‌اند کار کنید یا یک برنامه‌نویس بک‌اند؟ یا این‌که قصد دارید به‌عنوان یک برنامه‌نویس فول‌استک مسیر خود را ادامه دهید؟ پس ادامه این مطلب درباره نقشه راه توسعه‌دهنده وب را بادقت مطالعه کنید.

 

برنامه نویسی فرانت اند

 

برنامه‌نویسی فرانت‌اند

مسیر برنامه‌نویسی فرانت‌اند

در اولین بخش از مسیر یادگیری توسعه‌‎دهنده وب قصد داریم درباره مسیر برنامه‌نویسی فرانت‌اند صحبت کنیم. یک برنامه‌نویس فرانت‌اند شخصی است که روی بخشی از وب‌سایت تمرکز دارد که کاربر مدام با آن تعامل داشته و آن را مشاهده می‌کند. در واقع وظیفه او طراحی شکل ظاهری سایت از جمله استایل‌های مختلف، پلت رنگ، چیدمان عناصر مختلف، ارائه افکت‌های سرگرم‌کننده در سایت و ... می‌باشد. یکی از مهم‌ترین نکات در نقشه راه توسعه‌دهنده وب بررسی خصوصیات اخلاقی است که با برنامه‌نویسی فرانت‌اند سازگار هستند.

 

اگر خلاقیت بصری بالایی دارید، به زیبایی‌شناسی خیلی اهمیت می‌دهید و مهارت‌های طراحی بسیار خوبی دارید برنامه‌نویسی فرانت‌اند می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. از جمله زبان‌هایی که در این زمینه وجود دارند می‌توان به HTMl، CSS و جاوا اسکریپت اشاره کرد که برای شروع مسیر یادگیری برنامه‌نویسی وب در زمینه فرانت‌اند توصیه می‌شوند. از جمله فریم‌ورک‌های کاربردی برای فرانت‌اند نیز می‌توان به جی کوئری، React، انگولار و ... اشاره کرد. شما با مراجعه به محتوای مربوط به مسیر یادگیری فرانت‌اند در سایت کدیاد می‌توانید اطلاعات تخصصی‌تری را درباره ابزارهایی که برای یادگیری فرانت‌اند شما به آنها نیاز دارید به دست بیاورید. پس اگر شما هم علاقه‌مند به حوزه فرانت‌اند هستید حتما محتوای مربوط به مسیر یادگیری فرانت‌اند را بادقت مطالعه کنید.

 

طبق آماری که از سایت payscale منتشر شده است متوسط حقوق یک برنامه‌نویس فرانت‌اند به‌صورت سالیانه 76048 دلار ایالات متحده آمریکا است که به طور متوسط برابر ساعتی 28 دلار برای شما خواهد بود. البته باید دقت داشته باشید که این حقوق نسبت به سطح دانش و تخصص شما، شرایطی که در آن قرار دارید، مهارت و تجربه‌ای که یک برنامه‌نویس فرانت‌اند به آن نیاز دارد متغیر خواهد بود.

 

برنامه‌نویسی بک‌اند

 

برنامه‌نویسی بک‌اند

مسیر یادگیری برنامه‌نویسی بک‌اند

برنامه‌نویس بک‌اند شخصی است که روی منطق پیاده‌سازی یک وب‌سایت فکر می‌کند. در واقع وظایف او شامل نحوه ذخیره‌سازی داده‌ها، بازیابی داده‌ها از پایگاه‌داده، نحوه پردازش اطلاعات وب‌سایت و مسائل این‌چنینی خواهد بود. در واقع برنامه‌نویس بک‌اند روی بخشی از وب‌سایت تمرکز می‌کند که کاربر آن بخش را نمی‌بیند و در واقع شامل اتفاقاتی هستند که در پشت‌صحنه اتفاق می‌افتند. برای شروع مسیر یادگیری برنامه‌نویسی وب در حوزه بک‌اند شما باید جز آن دسته از افرادی باشید که تفکر منطقی دارید، ظرفیت بالایی برای حل مسئله داشته باشید، قدرت استدلال بالایی داشته باشید و توجه بسیار زیادی به جزئیات داشته باشید. اگر این ویژگی‌ها را دارید برنامه‌نویسی بک‌اند می‌تواند یک گزینه جذاب برای شما باشد.

 

از جمله زبان‌هایی که در این زمینه وجود دارند می‌توان به پایتون، .NET، روبی، PHP، جاوا و ... اشاره کرد. از جمله فریم‌ورک‌های محبوب نیز می‌توان به لاراول، جنگو، اسپرینگ، Express و ... اشاره کرد. طبق آماری که از سایت payscale منتشر شده است متوسط حقوق یک برنامه‌نویس بک‌اند به‌صورت سالیانه در ایالات متحده آمریکا برابر 86236 دلار است. البته باید دقت داشته باشید که بازه حقوقی که دریافت می‌کنید بین 43 هزار دلار و 123 هزار دلار در سال خواهد بود. مجددا میزان حقوقی که شما به‌عنوان برنامه‌نویس بک‌اند دریافت می‌کنید به سطح مهارت و تجربه شما بستگی دارد.

 

اگر علاقه‌مند شده‌اید که مسیر یادگیری توسعه‌دهنده وب به‌عنوان توسعه‌دهنده بک‌اند را آغاز کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از محتوای مسیر یادگیری برنامه‌نویسی بک‌اند در سایت کدیاد نیز دیدن کنید.

 

برنامه‌نویسی بک‌اند

 

برنامه‌نویسی فول‌استک

برنامه‌نویسی فول‌استک و مسیر یادگیری آن

برنامه‌نویس فول‌استک شخصی است که هم برنامه‌نویسی فرانت‌اند و هم برنامه‌نویسی بک‌اند را به‌صورت هم‌زمان جلو می‌برد و باید به هر دو آنها مسلط باشد و طبیعتا وظایف بیشتری نیز برعهده خواهد داشت. طبق سایت payscale متوسط حقوق این افراد 75 هزار دلار در سال می‌باشد که البته اگر حرفه‌ای و باتجربه باشید تا 123 هزار دلار در ماه نیز درآمد خواهید داشت.

 

حال طبق اطلاعاتی که ما در این مطلب درباره آن صحبت کردیم شما می‌توانید به یک جمع‌بندی درباره این‌که کدام‌یک از زیرشاخه‌های توسعه وب می‌تواند برای شما مناسب باشد داشته باشید. پس از جمع‌بندی می‌توانید از آموزش‌های سایت کدیاد برای یادگیری هریک از این زیرشاخه‌ها استفاده کنید.

 

 

 

 

 


 

مسیر یادگیری برنامه نویسی

 


 

مسیر یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

 


 

مسیر یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون

 


 

مسیر یادگیری زبان برنامه نویسی موبایل

 


 

مسیر یادگیری برنامه نویسی بک اند

 


 

مسیر یادگیری سئو (seo)