وب سرویس ها و API

بک اند بدون کدنویسی و آشنایی با REST API

هدف ما از این دوره، آماده‌سازی شما برای طراحی و پیاده‌سازی و استفاده از پروژه‌های بک‌اند ساده و کاربردی است تا بتوانید از آنها در پروژه های وب یا موبایل خود استفاده کنید و رزومتون رو کامل کنید.

آخرین بروزرسانی در تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۲۴
02 : 17 : 07

قیمت دوره :

courseTitle

فرقی نمیکنه برنامه نویسی وب و یا موبایل رو با چه تکنولوژی شروع کرده باشید. با کمی پیشرفت در حوزه انتخابی خودتون متوجه میشید که برای تکمیل پروژه هاتون نیاز به پروژه سمت سرور دارید تا دیتاهای پروژه هاتون رو تامین کنه. ولی اگه با برنامه نویسی سمت سرور آشنا نباشید و یا کسی رو نشناسید تا این قسمت رو براتون طراحی کنه، مطمئنا دچار چالش میشید.

در این دوره، شما با اصول و مفاهیم REST API آشنا می‌شوید. REST API یک روش استاندارد برای ارتباط بین کلاینت و سرور است که با اصولی خاص، امکان تبادل داده‌ها را فراهم می‌کند. این پروتکل به دلیل سادگی و قابلیت‌های گسترده، به یکی از پرکاربردترین روش‌های ارتباطی در دنیای وب تبدیل شده است.

 

در بخش‌های ابتدایی دوره، با مفاهیم پایه‌ای REST API  و ویژگی های آن و همچنین با ابزارهایی در این مورد آشنا می‌شویم و مثال‌هایی را برای ارسال و دریافت داده‌ها بررسی می‌کنیم.

 

در ادامه، به آموزش کامل json-server می‌پردازیم. json-server یک ابزار ساده و کارآمد برای ایجاد یک سرور JSON است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به برنامه‌نویسی سمت سرور، به سرعت یک بک‌اند ساده راه‌اندازی کنید. با استفاده از json-server، می‌توانید برای پروژه‌های سمت کلاینت خود، یک بک‌اند ساده و قابل اعتماد طراحی کنید و به راحتی با داده‌های خود کار کنید.

 

اما این پایان کار نیست. در ادامه دوره، یک پروژه وب سرویس پنل ادمین فروشگاهی که روی یک هاست واقعی پابلیش شده است را در اختیار شما قرار می‌دهیم. این پروژه به شما کمک می‌کند تا تجربه عملی در استفاده از یک وب سرویس واقعی را کسب کنید و بتوانید آن را در پروژه‌های خود به کار بگیرید. شما می‌توانید از این وب سرویس برای مدیریت داده‌های فروشگاه خود، انجام عملیات CRUD (ایجاد، خواندن، به‌روزرسانی و حذف) و برقراری ارتباط با کلاینت‌های مختلف استفاده کنید.

 

هدف ما از این دوره، آماده‌سازی شما برای طراحی و پیاده‌سازی و استفاده از پروژه‌های بک‌اند ساده و کاربردی است تا بتوانید از آنها در پروژه های وب یا موبایل خود استفاده کنید و رزومتون رو کامل کنید.

مشاهده بیشتر

سرفصل های دوره

آشنایی با REST API و مقدمات

پیاده سازی بک اند با json-server

استفاده از وب سرویس پنل ادمین

ویدیو‌های نمونه تدریس دوره

 

1

آشنایی با REST API

 

2

 

3

 

4