مبانی بازاریابی دیجیتال

ستون های بازاریابی دیجیتال ( مروری بر مبانی دیجیتال مارکتینگ )

بی شک همه ما از رشد بی امان دنیای آنلاین شوکه شده‌ایم! ما بیشتر از آن که در دنیای واقعی زندگی کنیم، مشغول دنیای دیجیتال هستیم و این نشان‌دهنده یک پتانسیل عظیم است. کسانی که متوجه این پتانسیل شده‌اند به دنبال فرصت‌هایی هستند که این دنیا برای آن‌ها فراهم کرده است و بی شک بازاریابی در این دنیای پر از فرصت می‌تواند تصمیم هوشمندانه‌ای باشد. اگر شما هم به دنبال این هستید که به دنیای بازاریابی دیجیتال ورود کنید، باید با ستون‌ها و مبانی آن به اندازه کافی آشنا شوید. در این دوره رایگان می‌توانید هر آنچه که نیاز دارید را یاد بگیرد و برای کسب و کار یا برند خود پیاده کنید. با ما همراه باشید تا به دنیای بازاریابی دیجیتال قدم برداریم.

آخرین بروزرسانی در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۳
02 : 26 : 34

قیمت دوره :

courseTitle

امروزه تقریبا هر کسی می‌تواند در کمترین زمان و تنها با کمی تلاش یک صفحه وب به کمک وردپرس ایجاد کند. اما بهینه سازی محتوای متنی و تصویری مورد نیاز را چگونه باید انجام داد تا کاربران به صفحه جذب شوند؟ درست حدس زدید! این فعالیت مرتبط با بازاریابی دیجیتال است.

 

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی (Digital marketing) نوعی از بازاریابی محصولات و خدمات است که عملکرد آن از طریق اینترنت و ابزارهای دیجیتال مثل وب‌سایت، اپلیکیشن، تبلیغات آنلاین، سوشال مدیا و… است. بازاریابی اینترنتی با هدف برندسازی و بالا بردن فروش، موجب دیده شدن کسب و کارها می‌شود.

بازاریابی دیجیتال در مقایسه با بازاریابی سنتی فراگیر و همچنین بصرفه‌تر است. زیرا بازدهی و ماندگاری بیشتری برای بالا بردن سطح فروش محصولات و خدمات دارد. در عرصه تبلیغات، بازاریابی دیجیتال و بازاریابی سنتی اهداف مشترکی دارند، اما طبق استراتژی های متفاوتی عمل می کنند.

 

به چه کسی کارشناس دیجیتال مارکتینگ می‌گویند؟

دیجیتال مارکتر یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ کسی است که از طریق پلتفرم‌های آنلاین مختلف و با تکیه بر یک سری اصول و استراتژی، محصولات و خدمات برندی را معرفی می‌کند. این افراد از تکنیک‌هایی مانند بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، تولید محتوا، بازاریابی ایمیلی، تبلیغات آنلاین و… برای دستیابی و تعامل با مخاطبان هدف استفاده می‌کنند.

کارشناسان دیجیتال مارکتینگ داده‌ها و معیارها را برای بهینه سازی کمپین‌ها و به دست آوردن نتایج دلخواه مانند افزایش ترافیک وب‌سایت یا افزایش فروش، تجزیه و تحلیل می‌کنند.

 

انواع بازاریابی دیجیتال کدامند؟

بازاریابی دیجیتال انواع مختلفی دارد که یک دیجیتال مارکتر باید به خوبی با آن‌ها آشنا باشد. در ادامه انواع دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی می‌کنیم. 

  1. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) بر افزایش بازدید و ترافیک ارگانیک یک وب‌سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) تمرکز دارد.

  1. بازاریابی موتور جستجو (SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) بر ارتقای وب‌سایت‌ها و افزایش بازدید آن‌ها در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) از طریق تبلیغات پولی تمرکز دارد.

  1. بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی (SMM) از پلتفرم های رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ محصولات و یا خدمات برندها استفاده می‌کند.

  1. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا بر ایجاد و انتشار محتوای ارزشمند و مرتبط برای جذب و حفظ مخاطب هدف تمرکز دارد.

  1. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی شامل ارسال پیام‌های تبلیغاتی به صندوق ورودی ایمیل مخاطبان هدف است.

  1. بازاریابی تاثیرگذار

بازاریابی تاثیرگذار یک اصطلاح فراگیر است که انواع مختلفی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال با هدف درگیر کردن و متقاعد کردن مخاطبان هدف را در بر می‌گیرد.

  1. بازاریابی وابسته 

بازاریابی وابسته نوعی بازاریابی دیجیتال است که در آن کسب‌ و کارها با یک سری دیگر از کسب‌ و کارها برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود همکاری می‌‌کنند.

  1. بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی به استفاده از دستگاه‌های هوشمند به عنوان بستری برای معرفی یا تبلیغ محصولات و خدمات اشاره دارد و از استراتژی‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای تعامل موثر با مخاطبان هدف خود استفاده می‌کند.

 

معرفی دوره مبانی دیجیتال مارکتینگ

همانطور که فناوری‌های نوظهور پا به این عرصه می‌گذارند و تبلیغات اینترنتی، سوشال مدیا را فرا می‌گیرند، استراتژی‌‌های بازاریابی اینترنتی نیز به سرعت تغییر می‌کنند. بنابراین چگونگی استفاده از تکنیک‌ها و ابزار‌های دیجیتال مارکتینگ حرف اول را می‌زند. 

در دوره مبانی بازاریابی دیجیتال، تمام تکنیک‌های فروش و ابزار‌های کلیدی دیجیتال مارکتینگ که موجب رشد کسب و کارها می‌شوند به صورت کاملا رایگان آموزش داده خواهد شد. در این دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ قرار است یاد بگیرید که هر یک از این ابزارها چگونه و چه زمانی به کار گرفته می‌شوند، تا بهره‌وری در ارائه محصولات یا خدمات نتیجه دهد.  

دوره ستون‌های بازاریابی دیجیتال شامل شرح تمام اصول و تعاریف اولیه مبحث بازاریابی اینترنتی است. این دوره جامع و کاربردی به معرفی ابزار‌های دیجیتال مارکتینگ می‌پردازد و پس از آشنایی لازم با هر کدام از ابزارها، به سراغ معرفی تمپلیت و تکنیک‌های کلیدی خواهد رفت که هر یک مخصوص رشد فضای کسب و کار هستند. 

 

کاربردهای بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ یک روش تبلیغاتی است که از ابزار‌های دیجیتال برای تبلیغ محصولات یا خدمات استفاده می‌‌کند. این روش با استفاده از پلتفرم‌‌های مختلف اینترنتی به افراد، مشتریان و جامعه هدف به شیوه‌های مختلف پیام‌‌های تبلیغاتی ارسال می‌کند.

دیجیتال مارکتینگ کاربرد‌های گسترده‌ای دارد که در این دوره به خوبی با آن‌ها آشنا خواهید شد. اما در نهایت هدف از آن، افزایش مشتریان و فروش بیشتر است. این دوره به خوبی تمامی مفاهیم سخت و پیچیده این حوزه را به زبان ساده برای شما توضیح خواهد داد تا بر آن‌ها مسلط شوید.

لازم به ذکر است، که به واسطه پشتیبانی 2 ساله دوره‌های کدیاد، می‌توانید با مدرس دوره ارتباط داشته باشید و هر موضوعی را که متوجه نشدید، بپرسید.

 

مخاطبین دوره بازاریابی دیجیتال

چه کسانی که صاحب یک کسب و کار هستند و چه کسانی که قصد راه‌اندازی کسب و کاری را دارند، برای داشتن یک بیزینس قدرتمند باید اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ را بشناسند. امروزه تمام بازارها متمرکز بر استراتژی‌های فروش و بازاریابی دیجیتال هستند. دوره جامع و کاربردی ستون های بازاریابی دیجیتال، علاوه بر صاحبان کسب و کارها، مناسب افراد علاقه‌مند به این حوزه است که قصد دارند به صورت حرفه‌ای در آن فعالیت داشته باشند.

بنابراین، فرقی نمی‌کند که کارشناس سئو یا تولید محتوا باشید یا فقط یک کسب و کار کوچک اینترنتی داشته باشید، این دوره قطعا موجب افزایش مخاطبین و فروش بیشتر شما خواهد شد!

 

بازار کار و آینده بازاریابی اینترنتی

بهتر است با یک سوال شروع کنیم!

تصور کنید صاحب یک لباس فروشی در یکی از شهرهای کشور هستید. اگر هیچ فعالیتی در اینترنت نداشت باشید، مشتریان شما فقط افراد موجود در آن شهر هستند. اما اگر فعالیت خود را در دنیای دیجیتال آغاز کنید و یک بازاریاب دیجیتال حرفه‌ای استخدام کنید که تعداد مشتریان و فروش شما را چندین برابر کند، چقدر حاضرید به او بپردازید؟ قطعا آن شخص مستحق درآمد بالایی می‌باشد، زیرا درآمد شما را چند برابر کرده است!

به همین دلیل است که دیجیتال مارکتینگ یکی از پردرآمدترین تخصص‌های حال حاضر می‌باشد! اگر سری به سایت‌های کاریابی بزنید و دیجیتال مارکتینگ را جستجو کنید، متوجه خواهید شد که بیشترین درآمدها مرتبط با این حوزه است.

بنابراین، فرصت را هدر ندهید و همین حال قدم در دنیای جذاب و پولساز بازاریابی دیجیتال بگذارید.

 

سخن پایانی

همانطور که می‌دانید دیجیتال مارکتینگ یک حوزه فراگیر و رقابتی است که بطور مداوم دستخوش تغییراتی می شود. بنابراین، گستردگی مطالب آن به گونه‌ای است که نمی‌توان آن را در یک دوره آموزشی خلاصه کرد. انتظار می‌رود دانشجویان دوره ستون های بازاریابی دیجیتال مطابق سرفصل‌های دوره پیش بروند و همزمان تمرین‌های داده شده را به اتمام برساند؛ زیرا آنچه در حوزه دیجیتال مارکتینگ قابل سنجش است، تحصیلات آکادمیک شما نیست، بلکه تجربه عملی شما حرف اول را می‌زند!

مشاهده بیشتر

سرفصل های دوره

مبانی دیجیتال مارکتینگ

سوالات متداول

پیش نیازهای دوره ستون های بازاریابی دیجیتال چیست؟

آیا دیجیتال مارکتینگ سخت است؟

چقدر طول می‌کشد تا مبانی دیجیتال مارکتینگ را یاد بگیریم؟