آموزش زبان انگلیسی مخصوص برنامه نویسی و تکنولوژی

قیمت: رایگان

X
01 : 12 : 39
7 جلسه
2 فصل
2 سال پشتیبانی

آموزش زبان انگلیسی مخصوص برنامه نویسی و تکنولوژی

حیطه‌ی تکنولوژی و کامپیوتر حوزه‌ای است که در آن اکثر منابع به زبان انگلیسی منتشر می‌شود و از همه مهم‌تر تغییرات در آن سرعت بسیار بالایی دارد. بعد از گذشت مدتی متوجه می‌شوید که اگر بخواهید در جریان این تغییرات باشید و بدون وجود واسطه‌ای خود را آپدیت نگه دارید، نیاز به دانستن زبان انگلیسی دارید. مقالات با سرعت بسیار زیادی در حال انتشار هستند و فریم ورک‌ها با سرعت بیشتر از قبل در حال خلق شدن. اگر زبان انگلیسی را بلد باشید امتیازی نیست. بلکه برای شمایی که در این حوزه فعالیت دارید یک الزام است. در این متن قصد داریم در ابتدا به اهمیت زبان انگلیسی در برنامه‌نویسی بپردازیم. سپس چند راهکار برای آموزش زبان به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

چرا آموزش زبان انگلیسی در برنامه‌نویسی مهم است؟

چرا آموزش زبان انگلیسی در برنامه‌نویسی مهم است؟

شاید شما بتوانید مثل مواقع دیگر از برنامه‌ها و فضاهای خاصی برای ترجمه کمک بگیرید اما در آخر به جملات گیج‌کننده‌ای می رسید. در ادامه قصد داریم به ضرورت یادگیری آموزش زبان انگلیسی در علم برنامه‌نویسی بپردازیم.

زبان انگلیسی، منبع اصلی علم برنامه‌نویسی

زبان انگلیسی، منبع اصلی علم برنامه‌نویسی

تقریبا تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی شناخته شده گرفته شده از زبان توافق شده‌ی بین‌المللی (انگلیسی) هستند. در شروع کار با لغات بسیار ساده و پیش پا افتاده دست و پنجه نرم می‌کنید و شاید اهمیت یادگیری را متوجه نشوید. کم کم به جایی می‌رسید که دیگر کار زیادی از دست گوگل ترنسلیت ساخته نیست و هنگام مواجه با مفاهیم گیج‌کننده از هدف مد نظر خود دورتر می‌شوید. تسلط بر این ابزار ضروری کمک می‌کند تا در ابتدای امر کدها را به راحتی بخوانید. مخصوصا کدهایی که توسط افراد دیگر نوشته شده اند. در مرحله‌ی دوم آن‌ها را به راحتی درک می کنید. کم و بیش با کدهایی که در ابتدای امر، علت وجودشان را درک نمی‌کردید با به یاد داشتن معنی آن‌ها از انگلیسی به فارسی می توانید کاربردشان را درک کنید.

انگلیسی، منبع اصلی programming

خوشبختانه در چند وقت اخیر دیده‌ایم که اکثر منابع آموزشی در این زمینه به زبان فارسی رو به رشد هستند. اما مد نظر داشته باشید که به صورت بین‌المللی توافق شده اکثریت مطالب به انگلیسی ارائه شوند. بنابراین رشد منابع فارسی در مواردی مثل پایتون و جاوا اسکریپت به پای زبان اصلی نمی‌رسند. همچنین اکثر کدهای جدید را انگلیسی زبانان ارائه می‌کنند. اما تمامی کدهای برنامه نویسی به زبان انگلیسی نیستند. با وجود این که بیشتر کلمات کلیدی به زبان انگلیسی ارائه شده ند ولی comments ، variables ، methods اغلب به زبان خود برنامه‌نویسی هستند. همچنین یکی از ابزارهای مهم برنامه‌نویسان مستنداتی هستند که به عنوان داکیومنت از آن‌ها یاد می‌شوند. داکیومنت‌ها و فریم ورک‌های زیادی ترجمه و ارائه شدند اما کیفیت آن‌ها به پای نسخه‌ی اصلی نمی‌رسد.

همکاری با شرکت های خارجی به صورت دورکار با کمک زبان اصلی

همکاری با شرکت های خارجی به صورت دورکار با کمک زبان اصلی

یکی از بهترین راه‌های درآمدزایی کارکردن روی پروژه‌های دلاری است. با توجه به این که اکثریت شرکت‌ها تمایل به همکاری به صورت دورکاری دارند؛ احتمال موفقیت برای دریافت پروژه بسیار زیاد است. فقط برای برقراری ارتباط عالی و ارائه‌ی کار به نحو احسن می‌بایست به میزان عالی بر اصطلاحات انگلیسی تسلط داشته باشید.

زادگاه کد نویسی، ایالات متحده آمریکا

زادگاه کد نویسی، ایالات متحده آمریکا

جالب است بدانید در زمان اختراع و ارائه‌ی اولین رایانه‌ها بازار بزرگ این ابزارها ایالت متحده آمریکا بود. همان طور که بخش اکثریت آهنگسازان اولیه ایتالیایی بودند؛ پس طبعا بسیاری از اصطلاحات موسیقی ایتالیایی است. شبیه به این امر، به همین خاطر اکثریت کدها به زبانی اصلی ارائه شدند. همچنین ۱۴ مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان در سال ۲۰۱۶ از ایالت متحده آمریکا هستند که تمامی این شرکت‌ها از کدها به زبان اصلی استفاده می‌کنند. چرا که خانه علوم کامپیوتر کشورهای انگلیس، ایالات متحده و کانادا بودند.

متدهای یادگیری زبان انگلیسی به روش برنامه‌نویسی

متدهای یادگیری زبان انگلیسی به روش برنامه‌نویسی

در ادامه روش های یادگیری زبان انگلیسی برای پیشرفت در برنامه نویسی را بیان خواهیم کرد.

یادگیری مداوم داشته باشید!

از هر متدی که برای یادگیری استفاده می‌کنید توصیه می‌کنیم حتما ادامه دهید و خودتان را درگیر کنید. چرا که زبان بسیار فرار است و سریعا فراموش می‌شود. خودتان را مدام درگیر کنید. از طریق سایت‌ها، کتب مخصوص یا مدت زمان خاصی را اختصاص دهید برای ترجمه‌ی داکیومنت‌ها و مستندات. سعی کنید دفترچه‌ای مجزا تهیه کنید و لغات جدید و چالشی را یاداشت کنید. آخر شب حتما مروری داشته باشید. یادگیری بدون مرور تقریبا با هدر دادن زمان برابر است. با مرور مداوم خواهید دید که بدون کمترین نیاز به گوگل ترنسلیت با تسلط کافی متن را ترجمه می‌کنید.

صبور باشید!

به یاد داشته باشید موفقیت و رسیدن به تسلط کافی مثل فست فود نیست. بلکه آب گوشتی است که برای رسیدن به نتیجه‌ی درخور می‌بایست اجازه داد تا حسابی جا بیفتد. تجربه‌ی باشگاه رفتن و رها کردن بعد از نرسیدن به نتیجه را اکثریت ما داشته ایم. چند مدتی می‌رفتیم و بعد جلوی آینه منتظر دیدن نتیجه خیره ماندیم. پس برای کسب نتیجه‌ لازم است وقت بگذارید و به صورت اصولی کار کنید. در نهایت صبور باشید.

روی هر چهار مهارت اصلی کار کنید.

چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن می‌باشد. این چهار مهارت در کنار هم کمک می‌کنند تا به تسلط کافی برسید. برنامه‌ریزی کنید و برای هر کدام به اندازه‌ی کافی زمان بگذارید‌.

دایره‌ی واژگان خود را تقویت کنید.

هر متنی را که مطالعه می‌کنید چشمتان که به واژه‌ی جدید خورد در ذهن داشته باشید. با توجه به مفاهیم داخل جمله سعی کنید معنی واژه را بدون مراجعه به دیکشنری خودتان حدس بزنید. اگر این لغت بیش از سه الی چهار بار تکرار شد حتما لغت مهمی است و می‌بایست در دفترچه‌‌ی لغات خود یاداشت کنید. شما به این روش خود را به چالش کشاندید و بیشتر در ذهنتان باقی می‌ماند. همچنین کلمات کاربردی و ضروری را یاد می‌گیرید. سعی کنید از دیکشنری‌های معتبر و با کیفیتی مثل لانگمن بهره ببرید. استفاده از کتابچه‌هایی مثل ۱۱۰۰ واژه بارونز/ ۵۰۴ واژه‌ی کاملا ضروری/ کتاب جدید خودآموز صفر تا صد زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر روی لغات به تسلط برسید. برای مرور می‌توانید لغات را روی برگه‌های کوچکی بنویسید و پشت برگه معنی واژه را، سپس مرتب مرور کنید.

از سایت‌های انگلیسی استفاده کنید

سایتی مثل keybr یا Learn English Teens هم روی چهار مهارت اصلی شما کار می‌کند و هم مهارت‌های دیگری مثل تایپ ۱۰ انگشتی را به شما آموزش می‌دهد. british council این وب سایت برای بزرگسال، نوجوان و کودک بازی‌های مجزایی دارد. ویدیو، پادکست و بازی به جذابیت یادگیری می‌افزایند. برای تسلط بیشتر انتهای هر کدام تمریناتی وجود دارد که با حل کردن آن‌ها می‌توانید به تسلط کافی برسید. وبسایت duolingo به شما کمک می‌کند تا بازی، سرگرمی، لغات و گرامر جدید یاد بگیرید. یکی از مزیت‌های دولینگو این است که این وب‌سایت به صورت موضوعی جدا شده است. دومین مزیت این که بسیار برای تقویت لهجه‌ و مهارت صحبت کردن شما مفید است. چرا که یک لغت را یاد می‌گیرید و برای کسب امتیاز باید در قالب تمرین تکرار کنید.

با موسیقی زبان یاد بگیرید!

حتما تجربه‌ی این موضوع را داشته اید که یک آهنگ جذاب را سریع‌تر و بهتر از یک متن درسی از بر بشوید. گوش دادن به موسیقی‌های انگلیسی در کنار توجه به متن معنی آن‌ها کمک می‌کند از یادگیری خود لذت ببرید و بهتر یاد بگیرید.

داستان را به زبان اصلی مطالعه کنید

کتاب‌های داستان و رمان اگر برای ما جذاب باشند، حتما تا انتهای آن را مطالعه می‌کنیم. اپلیکیشن و سایت‌های بسیار زیادی هستند که به شکل صوتی هم برای شما داستان ارائه می‌دهند.

در پایان

در این متن در ابتدا به ضرورت آموزش زبان در برنامه‌نویسی پرداختیم. سپس راهکارهای ساده و پیش‌ پا افتاده برای یادگیری به شما معرفی کردیم. به یاد داشته باشید که در علم برنامه‌نویسی آموزش و رسیدن به تسلط برای شما از نان شب واجب‌تر است. این راهکارها در زمان طولانی و با آزمون و خظا به شما نتیجه خواهند داد. اما ما در مجموعه‌ی کدیاد برای شما آموزش زبان انگلیسی مقدماتی تا پیشرفته با تمرکز بر تکنولوژی و برنامه نویسی تدارک دیده ایم تا به کمک یک راهنمای قدر به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تسلط کافی برسید.

سرفصل های دوره

مقدمه
 • مقدمه

 • سرچ کردن در اینترنت

 • سطح مبتدی (Beginner)
 • ملاقات با مردم

 • شغل ها

 • زمان حال ساده

 • فعل Have/ Has

 • منفی سازی حال ساده

 • پیشنیاز های دوره چه چیزهایی هستند؟

  • این دوره پیشنیازی ندارد

  نظرات دانشجویان

  مدرس دوره

  باران پاریاو