loading...
play

ویدیو معرفی دوره

https://codeyad.com/c/d9f
X

نظرات

توضیحات

پیش نیاز ها

اشتراک گذاری با لینک کوتاه

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .

توسعه دهندگان ASP.NET Core شرکت مایکروسافت استفاده از Razor Pages را به جای الگوی MVC پیشنهاد می کنند. الگوی MVC سال هاست که  از محبوبترین الگوها و روش های پیاده سازی سایت است اما این الگو یک سری اشکالاتی هم دارد. زمانی که شما از الگوی MVC استفاده می کنید همیشه نیاز به controller دارید. در این الگو Model ، View و Controller در فولدرهای مجزا قرار دارند و اگر زمانی لازم باشد یک Controller را به همراه Model و View های آن به یک پروژه ی دیگر منتقل کنید باید حجم کار زیادی انجام دهید.

در Razor Pages ما دیگر Controller نداریم و Action Method ها می توانند درون View یا فایلی همنام با View  قرار گیرند. در الگوی MVC این Controller ها نیستند که اهمیت دارند، بلکه Action Method های درون Controller هستند که درخواست های ورودی را مدیریت می کنند. این دقیقا بخشی است که Razor Pages روی آن تاکید دارد. 

وقتی شما از تکنیک Razor Pages در وب سایت های خود استفاده می کنید تمام قابلیتهای MVC را دارید. وقتی یک پروژه ی MVC را در ASP.NET Core ایجاد می کنید همزمان Razor Page هم به پروژه شما اضافه می گردد. شما می توانید حتی بخشی از پروژه خود را با استفاده از الگوی MVC و بخشی را با استفاده از تکنیک Razor Pages انجام دهید.

در تکنیک Razor Page شما به جای تمرکز روی Controller روی Page ها تمرکز دارید. با استفاده از تکنیک Razor Pages شما ابتدا صفحه ی HTML خود را ایجاد می کنید و پس از آن در صورت نیاز Page Handler های آن را ایجاد می کنید. استفاده از تکنیک Razor Pages برای سایت هایی که تعداد صفحات زیادی دارند گزینه ی مناسبی است. شما نه تنها می توانید از Razor Pages برای طراحی سایت های کوچک استفاده کنید بلکه می توانید از آن برای پیاده سازی هر گونه سایتی استفاده کنید.

ما در این دوره آموزشی تکنیک Razor Pages را در قالب پیاده سازی یک پروژه Market Place با استفاده از RESTFul Api آموزش دهیم تا شما علاقمندان بتوانید نحوه استفاده از این تکنیک را به طور کامل فرا بگیرید.

1
C#
2
Asp.net Core