loading...
play

ویدیو معرفی دوره

https://codeyad.com/c/33d
X

نظرات

توضیحات

پیش نیاز ها

اشتراک گذاری با لینک کوتاه

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .

لینک پروژه عملی اول ( پروژه بلاگ)

عرض سلام و درود فراوان خدمت همه دوستان عزیز. امیدوارم حالتون خوب باشه. با یک دوره‌ی فوق العاده جذاب دیگه در خدمت شما هستم. در این دوره قصد داریم فریم ورک Vue.js را با هم بررسی و کار کنیم. تا شما به یک مختصص Vue تبدیل بشوید! ما الان و در این دوره قصد نداریم که این را بررسی کنیم که Vue.js را چه کسی ساخته؟ کجا ساخته؟ در چه سالی ساخته؟ ما می‌خواهیم در این دوره یاد بگیریم که اصلا Vue چی هست؟ چه پروژه‌هایی بزنیم؟ و توضیحاتی در خصوص این دوره را خواهیم گفت.

 

 

Vue چیست؟

 

Vue چیست؟

 یکی از محبوب‌ترین فریم ورک‌های جاوا اسکریپت است. که می‌توانیم با آن یک وبسایت single page application را نوشت. و هم می‌توانیم با آن قسمتی از یک وبسایت را با آن پیاده سازی کنیم. این فریم ورک خیلی راحت و قدرتمند است. البته اگر روش درستی را برای آموزش دیدن و یادگیری آن انتخاب کنید. یکی از مواردی که بیشتر افراد وقتی که وارد حوزه‌ی جاوا اسکریپت، و می‌خواهند یک فریم ورک یا یک کتابخانه را انتخاب کنند، این است که آن‌ها ماه‌ها و هفته‌ها دنبال این هستند. تا بهترین را انتخاب کنند و دائم دنبال مقایسه فریم ورک‌ها با هم هستند.

 

 

چند نوع فریم ورک داریم؟

 react، vue و angular  انواع هستند. و همه‌ی این‌ها کار ما را راه می‌اندازنند. فرقی ندارد که کدام را انتخاب کنید. هر کدام از این‌ها را که انتخاب کنیم، به روش خودشان، چیزی که ما می‌خواهیم را پیاده سازی می‌کنند. پس برای انتخاب یک فریم ورک جاوا اسکریپتی، تنها چیزی که لازم است برای شروع بدانید این است که آیا واقعا می‌خواهید یاد بگیرید یا نه؟

 

معایب react و angular چیست؟

اگر می‌خواهید نظر من(محمد اشرافی) را بدانید، من خودم اول از react شروع کردم. و خیلی هم خوب و ساده بود. و پروژه‌های موفقی هم با آن زدم. در واقع یه مدت من روی react و angular کار می‌کردم. و در طول این مدت متوجه یک مشکل بزرگ شدم. که خیلی اذیتم می‌کرد. مشکلی که با آن مواجه شدم این بود که این دو فریم ورک خیلی زود ورژن‌های آن‌ها تغییر می‌کرد.

در نتیجه من هم مجبور بودم که که پروژه‌ها را به آخرین ورژن upgrade کنم. از طرفی چون من هم Back-End و هم Front-End کار می‌کنم، وقت این را نداشتم که بخوام همه‌ی پروژه‌ها را به نسخه‌های بالاتر upgrade کنم. در نتیجه دنبال یک فریم ورک گشتم تا بتونم این مشکل را تا حدودی حل کنم. من Vue.js را پیدا و انتخاب کردم. حتی این فریم ورک از محبوبیت خاصی بین توسعه‌دهندگان برخوردار است. و همچنین جزء تاپ‌ترین فریم ورک‌های Front-End است. ولی متاسفانه برای خیلی آموزش ویدیویی خوب برای Vue.js وجود نداره. در واقع من مجبور شدم که ازdocument برای آموزش vue.js استفاده کنم. همانطور که می‌دونید document خوندن برای آموزش فریم ورک یا یک زبان برنامه‌نویسی خیلی خوب نیست. به سختی میشه یاد گرفت.

 

به نظرتون چه راهی دارد؟

 

به نظرتون چه راهی پیدا کردم؟

خوب در واقع بعد از این که هیچ ویدیوی آموزشی درباره‌ی Vue.js پیدا نکردم و همچنین document خوندن هم برام سخت بود؛ مجبور بودم پروژه بگیرم و تو دل کار یاد بگیرم. البته خیلی سخت بود ولی چیزی که به من بعد از انجام این پروژه یاد گرفتم این بود که برای یادگیری یک فریم ورک یا یک زبان به صورت پیشرفته، تنها چیزی که لازم است پروژه زدن است. و بهتر است که در این زمینه تجربه‌ی پروژه واقعی را کسب کنیم.

 

 

صحبت پایانی...

شما با شرکت در این دوره، می‌تونید از هر دوره‌ی که مربوط به vue.js است بی نیاز شوید. چرا؟ زیرا این دوره کاملا پروژه محور است. اگر در این دوره با من همراه باشید و پا به پای من پروژه‌ها را انجام دهید؛ قطعا می‌توانید در کمترین زمان ممکن به یک فراند کار حرفه‌ای تبدیل شوید. تنها چیزی که بعد از گذراندن این دوره نیاز دارید این است که پروژه بزنید و تجربه‌ی پروژه‌ی واقعی را کسب کنید. هر چند پروژه آخر ما در این دوره یک پروژه‌ی واقعی است. اما شما باز هم نیاز دارید تجربه کسب کنید. و بتوانید در این حوزه حرفی‌ای برای گفتن داشته باشید. پس اگر واقعا تصمیم گرفتید که پیشرفت کنید. و vue.js را یاد بگیرید می‌تونید با ما در این دوره همراه باشید.

1
JavaScript
2
HTML
3
CSS