loading...
play

ویدیو معرفی دوره

https://codeyad.com/c/20c3
X

نظرات

توضیحات

پیش نیاز ها

اشتراک گذاری با لینک کوتاه

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .

 

درود بر همه‌ی دوستان من محمد اشرافی هستم. با معرفی یک دوره‌ بی‌نظیر و تک در خدمت شما هستم. اینکه می‌گویم بی‌نظیر و تک واقعا اغراق نیست. چون هیچ دوره‌ای را شما در سطح بازار ایران نمی‌توانید بیابید که این محتوا را یکجا به شما ارائه بدهند. این دوره همان طور که از اسمش مشخص است، دوره‌ی پیشرفته است و نیازی به توضیح ندارد. در ارتباط با بک‌اند چه چیزی می‌دانید؟ بک‌اند چیزی نیست که شما تا به حال فکر می‌کردید. اگر در سطح مقدماتی یا متوسط هستید قطعا چیزی که در این مورد فکر می‌کنید موردی نیست که واقعا وجود دارد. در این حوزه موارد زیادی وجود دارند و برای یادگیری نمی‌توانید همه‌ی این‌ها را یاد بگیرید و باید یک مسیر درست را پیش بروید. با ادامه‌ی توضیحات با من همراه باشید تا بیشتر شما را با این دوره‌ پیشرفته آشنا کنم.

 

 Back End چیست

به معنای لغوی این عبارت یعنی پشت صحنه‌ی کار که کاربر قادر به دیدن آن نیست. به زبان برنامه‌نویسی، بک‌اند مرتبط با کدنویسی و برنامه‌نویس است که کاربر نمی‌تواند کدهای به کاربرده شده در طراحی سایت را ببیند. شما رستورانی را در نظر بگیرید که دکوراسیون فوق‌العاده زیبایی دارد. حتما این رستوران گارسون و پیش‌خدمت‌های فوق‌العاده‌ای داشتند که چنین صحنه‌ای را طراحی کردند. یک بک‌اند کار هم باید به گونه‌ای از کدها استفاده کند که سایت از دکوراسیون بسیار زیبایی برخوردار باشد. پس بک‌اند مغز سایت شما است که دستور بهترین عملکردها را صادر می‌کند.

 

وظایف بک اند کار

 

وظایف یک بک‌اند کار

بتواند  پایگاه داده‌ها را ایجاد کند، با هم ادغام کند و از همه مهم‌تر به خوبی‌ آن‌ها را مدیریت کند.

 از فریم ورک‌های بک‌اند برای ساخت نرم‌افزارها استفاده کند.

در ارتباط با فناوری وب‌سایت‌ها از دانش‌ کافی برخوردار باشد.

بتواند محاسبات ابری و API ها  را سازمان‌دهی کند.

با انواع سیستم عامل‌ها آشنا و تسلط کافی بر آن‌ها داشته باشد.

اطلاعات کافی در مورد تنظیمات امنیتی داشته باشد و امنیت سیستم را ایجاد کند.

داده‌های وب‌سایت را به خوبی آنالیز کند.

 

آموزش بک اند

 

آموزش Back End

اگر صرفا مواردی که لازم دارید را یاد بگیرید و به عنوان یک بک‌اند کار کار نتوانید چیزی یاد بگیرید یا اصلا ندانید که چه چیزی را یاد بگیرید یا در یک مسیر اشتباهی قرار بگیرید قطعا خیلی سریع از بازار کار طرد می‌شوید.  متاسفانه هیچ جایی برای افراد تازه‌کار وجود ندارد که بتوانند حرفه‌ای یاد بگیرند اصلا بدانند چه مسیری پیش بروند و کار بکنند و از طرفی بازار آموزش هم با این افراد بازی می‌کند چون همین‌طور که احتمالا نمی‌دانید برنامه‌نویسی بک‌اند پر از الگو اصول و مفاهیمی است که از چندین سال قبل بوده و هست و همیشه هم خواهد بود.  همین‌طور که گفتم این بازار با شما بازی می‌کند به جای اینکه این اصول و الگوها را به شما یاد بدهد، ابزارهای زودگذر را به شما آموزش می‌دهد. ابزارهایی که امروز منتشر می‌شوند و فردا هم منسوخ می‌شوند.

 

آموزش متفاوت ما

در کشورما برنامه‌نویس‌های خیلی خوبی هستند اما متاسفانه یا شرایط آموزش دادن را ندارند یا بازار به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که به شکلی که می‌خواهند آموزش دهند. من تصمیم گرفتم از این بستر کاملا آزاد و بدون فیلتر کدیاد استفاده کنم که بتوانم افراد مبتدی و سطح متوسط را با بازار واقعی بک‌اند آشنا کنم. به آن‌ها مفهوم اصول و الگوهایی که از سال‌ها پیش بوده و هست و همیشه همراه برنامه‌نویس‌ها خواهد بود را آموزش بدهم.

 

نقش ابزار در بک اند

 

نقش ابزار در Back End

ابزار جزئی از برنامه‌نویسی است و نمی‌توان این بخش را نادیده گرفت. با این تفاسیر ابزارها هم مهم هستند. اما نباید وابسته به یک ابزار خاص شد چون ابزار ممکن است بعد از چند وقت منسوخ بشود. ما باید بتوانیم با ابزار دیگر بدون مشکل کار کنیم. ما در طول این آموزش این دید را در شما بوجود می‌آوریم که وابسته‌ی یک ابزار خاص نباشید. بتوانید هر موقع که لازم شد ابزارتان را تغییر دهید و از همه مهم‌تر یک پروژه‌ی واقعی را با هم پیاده سازی کنیم.

 

تمایز دوره‌ی ما با دیگر دوره‎ها

یک ایراد بزرگ پکیج‌های آموزشی این است که پروژه‌ی عملی واقعی را پیاده سازی نمی‌کنند. شاید مباحث خیلی خوبی را آموزش بدهند اما در قالب یک مفهوم، هیچ پیاده‌سازی‌ای ندارند آموزشی خوب است که هم مفهومی باشد و هم پیاده‌سازی. ما در این دوره در هر فصل یک مفهوم جدید و یا یک ابزار جدید آموزش می‌دهیم و در آخر تمامی این ابزارها و مفاهیم را جمع می‌کنیم و با آن یک پروژه‌ی بزرگ و عملی را پیاده‌سازی می‌کنیم. کسانی که این دوره را دیدند آماده‌ی ورود به بازار کار حرفه‌ای می‌شوند و حرفی برای گفتن دارند.

 

فصول این دوره

الان که این دوره را ضبط ‌می‌کنم این دوره تا حدودی تکمیل شده و فصول این دوره مشخص شده است:

  1. دارکر
  2. Gitو GitHub
  3. MongoDb
  4. اصول معماری + Domain Driven Design

5-به شما یاد می‌دهیم که چرا باید تست بنویسید تست نویسی به چه شکلی است و فریم وردها و ابزارهایی که در تست نویسی وجود دارد به شما معرفی می‌کنیم.

6- بعد به سراغ الگوی CQRS   در سی‌شارپ می‌رویم و از آن‌ها استفاده می‌کنیم.  ابزارهایی که برای CQRS وجود دارد را به شما معرفی می‌کنیم و با استفاده از  ابزارها و اصولی که به شما آموزش دادیم آن را در سی شارپ پیاده سازی می‌کنیم.

7-بعد به سراغ Restful Api می‌رویم

8- بعد یک پروژه‌ی عملی می‌زنیم که این مواردی که تا به حال یاد گرفته‌ایم را در یک پروژه جمع کنیم که این موارد را فراموش نکنید و بتوانید در پروژه درک کنید.

 9- و بعد می‌رویم سراغ نحوه‌ی Cach کردن اطلاعات و با دیتابیس Redis آشنا می‌شوید.

10- سپس به سراغ امنیت در پروژه‌های وب و RazorPage می‌رویم.

 و در آخر پروژه‌های عملی بزرگ‌مان را پیاده سازی می‌کنیم.

 

ارزش دوره‌ی Back End

قیمت این دوره الان 500 هزار تومان است. اما ارزش واقعی این دوره خیلی بیشتر از این حرف‌ها است.  به همین خاطر تصمیم گرفتیم برای افرادی که به ما اعتماد می‌کنند و این دوره را پیش خرید می‌کنند قیمت اولیه را کاهش دهیم و بعد از تکمیل هر فصل قیمت را تا حدودی افزایش بدهیم اگر واقعا قصد دارید حرفه‌ای وارد بازار کار شوید و و مفهوم برنامه نویسی را می‌خواهید یاد بگیرید این فرصت استثنایی را از دست ندهید.

 

صحبت پایانی

زمانی که تصمیم گرفته‌اید در این زمینه کار کنید باید بر هسته‌ی اصلی سایت‌ها کار کنید. بعد از یادگیری باید به این سطح مهارت رسیده باشید که بتوانید کدهای کاربردی و سریع بزنید. همچنین باید از  اکثریت مشکلات برنامه‌نویسی آگاه باشید و راه حلی برای رفع آن‌ها داشته باشید. تمامی این موارد نیاز به تمرین و تجربه دارد پس سعی کنید از همان ابتدای کار وقت و انرژی لازم را بگذارید. من در کنار شما هستم تا به خوبی این مجموعه را یاد بگیرید و به آن تسلط کافی را پیدا کنید. منتظر شما هستم شاد باشید.

 

1
C#
2
Asp.net Core